Acemi yardımı

Gmlj
Mesajlar: 235
Kayıt: 08 Nis 2014, 12:25

Acemi yardımı

Mesajgönderen Gmlj » 18 Nis 2014, 14:17

Oyun prensibi
Hastalarını iyileştir! Her hastalık için tam olarak bir ilaç var – ne kadar çok hasta iyileştirir isen, hastaneni o kadar büyütebilirsin!

Baslangıçta kendini hastanende bulacaksın ve Profesör sivri zeka sana bir kaç adımda oyunu öğrettikten sonra hastalarını tek başına tedavi etmeye başlayabilirsin.
Hastaya bir kere tıklayarak Hasta defterine girebilirsin. Buradan ne tür acıyı çektiğini, hastalığın düzelmesi ne kadar süreceğini ve tedavi için ne kadar ödeyeceğini görebilirsin.

Teklif seçenekleri
Teklif eğer çok düşük ise, hastaları ya “dışarıya atabilirsin” ve eve yollayabilirsin, ve ya hastayı başka bir oyuncuya “Havale edebilirsin”. (Havale hakkında daha fazlasını “hastalar” yardım menüsünden okuyabilirsin)

Teklifi kabul etmek istiyor isen, hastayı yakasindan tutup tedavi odasına sürükleyerek tedavisine başlayabilirsin. (daha fazlasini “Odalar” yardım menüsünden okuyabilirsin). Hasta tedavi olduğu esnada, fare ile odanın üzerine geçersen tedavi durumunu görebilirsin. Bir Alet ucu geri kalan tedavi süresini ve henüz tedavi edilmeyen hastalakları gösteriyor.

Tedaviyi hızlandırmak için
Hastaya gereken ilaçları ilaç dolabından çıkar! Fareyi ilaçin üzerinde sürüklersen, hangi hastalıklara iyi geldiğini ve zamanı öğrenebilirsin. Tedavi için gereken ilaçları Şehirde öğrenebilirsin. (Daha fazla bilgiyi şehirler hakkında olan yardım noktasında okuyabilirsin).

Bir kaç hastalıkların tedavisi
Hastayı iki tedavi arası dinlendirmek için kendisini hasta yatağına yatırman yeterli. Hemşire tarafından yapılan ek tedaviler, mesela “tansiyon ölçmek” gibi, hastanın moralini düzeltir (“hastalar” yardım menüsünde daha fazla bilgi edinebilirsin).
Hastayı hasta yatağından bekleme odasına gönderir isen bir dahaki hastalığı tedavi etmeye devam edebilirsin. Tüm ağrıları yok ettikten sonra, kendisi fatura istiyecek. Sekretere çekerek, faturasını kes. Hasta, ücreti ödedikten mutlu ve huzurlu şekilde hastanenden ayrılıyor, sende kazanmış paran ile hastaneni temizletip daha fazla olda satın alabilirsin.

Neden HospiTaler?
HospiTaler’e (hT) hastalarına ilaç almak için, hastanendeki çöpleri toplamak için, mimardan oda satın almak için, oda inşa etmek için, hasta yönlendirmeleri kabul etmek için, hediye veya küçük yaramazlıkları göndermek için ihtiyacın var. Ya başarılı şekilde tedavilerini yaparsan, hastalarını başkalarına yönlendirirsen ve bunun için para alırsan veya görevleri hal ederek kazanabilirsin. Ayrıca Coin’ları hD değiştirebilirsin.

Puanlar ne için?
Level almak için puanlara ihtiyacın var. Her Level yükselişte yeni hastalıklar, daha doğrusu yeni ilaçlar ve yeni oda planları açılıyor. Puanları görevlerden ve hastaları tedavi ederek kazanabilirsin.

“KH - SSS/Kılavuzlar” sayfasına dön